Několik tipů, jak si najít práciMarkoLovric / Pixabay

Každým rokem se počet nezaměstnaných zvyšuje. Jsou doby, kdy někdo práci sežene, druhý ji ztratí a tak to jde dokola. Už jste se také ocitli kdesi nakonkurzu, kde potřebovali jednoho člověka a sedělo tu aspoň sto zájemců? Je skutečně těžké najít volné pracovní místo, které by vám navíc vyhovovalo po platové stránce. Zkuste se vždy maximálně připravit, abyste se ocitali v top výběru a ne někde vzadu.

Tip 1 – Životopis podle pravdy

Ano, nemá cenu uvádět v životopisu nějaké výmysly, protože pravda nikdy nestojí daleko a přijde se na ni v pro vás nevhodný okamžik. Životopis by neměl být moc rozsáhlý, dejte na stručnost a psaní bez gramatických chyb. Pokud si nejste jisti svým pravopisem, požádejte o zkontrolování někým, kdo ho ovládá. Do životopisu udávejte vaše profesní zkušenosti – zmiňte projekty, co jste dělali. Nezapomeňte ani na osobní zájmy, ale nic dalece nerozvíjejte. Životopis piště v první osobě a ne ve třetí.

Tip 2 – Motivační dopis

U spousty poptávek práce se nyní objevuje, že součástí musí být i motivační dopis. O co jde? Zde s emůžete více rozepsat o vaší motivaci k práci, kam se hlásíte. Proč ji chcete dělatm jaký druh práce hledáte, proč by vás bavila. Zmiňte vaše silné stránky, ale vynechte reference a nezmiňujte se o výši mzdy, kterou chcete získat.

Tip 3 – Životopis bez pošty

Svůj životopis nemusíte nosit nikam na poštu, odešlete ho pohodlněji emailem, což bere většina firem jako plus. K poslání lze využít také sociálních sítí LinkedIn, Facebook.

Tip 4 – Na pohovor elegantně

Berte to tak, že pohovor je ve vašem ěnco hodně důležitého a určitě se vyplatí se obléknout do něčeho pěného a vyplatí se pořádně si upravit vzhled. Na nemoc se nevyplatí vymlouvat, buď se předem vzdáte šace na místo, nebo se dostavíte s nachlazením.  Zbytečně se moc nevychvalujte, ale ani moc nepodceňujte.

Nenarazili jste na zajímavé nabídky práce? Ptejte se i tam, kde momentálně nikoho oficiálně nehledají, třeba budete mít štěstí.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..