Zaměstnanecké benefityPeggy_Marco / Pixabay

Pokud se stanete zaměstnancem firmy, můžete získat kromě klasického platu nejrůznější benefity, které se pro vás stanou více či méně užitečnými a vítanými do soukromého nebo rodinného rozpočtu. K nejznámějším a nejčastějším benefitům pro zaměstnance patří stravenky. Stravenky se dají získat v různých hodnotách. Zaměstnanci se tímto pokryjí náklady na obědy nebo jiné stravování, ale je pravdou, že mnohé stravenky se dají využívat i v nákupních centrech a mnozí si díky nim pořídí nákup jídla pro rodinu.

Nejlepšími a nejvítanějšími benefity bývají peníze nebo volno navíc. Je ovšem pravdou, že hodně vytížení zaměstnanci ani nemají možnost (nebo nechtějí) si vybrat dovolenou a pracují skoro stále. Příjemné jsou peníze navíc. Vyplácejí se mimořádné odměny, ale také třinácté a čtrnácté platy. Peníze navíc jsou pro zaměstnance jako skvělé ohodnocení jejich pracovního nasazení.

Co můžete dostat je služební mobilní telefon. Zaměstnavatel vás má v tomto případě stále v dosahu, takže i v době svého volna vám může zavolat a něco pracovního s vámi řešit. Dalším benefitem je služební notebook, nebo služební automobil, který se dá mnohdy používat i pro soukromé účely, tedy mimo pracovní dobu.

Bonus k platu můžete získat také v podobě slevových kupónů na služby nebo na různé druhy zboží. Někdo dopřává svým zaměstnancům výrazné slevy na zájezdy, poukazy a vstupenky do fitness center, na hudební a sportovní akce nebo na kosmetické, kadeřnické a jiné zkrášlovací  služby. Vlastně můžete zjistit, že sice nedostanete základní plat nijak vysoký, ale mnohými benefity si přijdete na mnoho víc, pokud jde o nabídku, která se vám hodí a jakou s oblibou budete využívat.

K dalším zaměstnaneckým benefitům patří rovněž příspěvky spojené na zvyšování vzdělání a kvalifikace. Zaměstnavatel vám může platit různé jazykové kurzy nebo počítačové a jiné.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..