Jaké jsou povinnosti zaměstnavatele v rámci BOZP?

Každý podnikatel je si vědom toho, že musí splňovat jisté záležitosti, jisté povinnosti. K těmto povinnostem patří také povinnosti vztahující se na BOZP a PO. Samozřejmě se s tím mohou porvat sami, ale je tu také ještě jedna možnost, a sice požádat o pomoc firmu Extéria, která se díky kladným referencím a recenzím řadí k jedničkám ve svém oboru. Firma s jednotlivými záležitostmi pomůže a díky ní se vyvarujete kontrole, která by v případě zjištění přestupků mohla udělit nemalou pokutu sahající klidně až do výše milionů korun.

Ať už se rozhodnete pro využití služeb společnosti nebo se to rozhodnete zvládnout sami, v každém případě se vyplatí vědět, jaké jsou vaše povinnosti – jaké jsou povinnosti zaměstnavatele v rámci BOZP.

Je jich samozřejmě celá řada, vypíchli jsme však alespoň několik povinností.

Povinnosti v rámci BOZP

  • Zaměstnavatelé nebo taktéž vedoucí pracovníci jsou povinní ověřovat znalosti předpisů u zaměstnanců, jsou také povinni vyžadovat a kontrolovat jejich dodržování.
  • Povinností každého zaměstnavatele je také bezplatně poskytovat osobní ochranné pracovní prostředky zaměstnancům, a to na základě vlastního seznamu.
  • Také je nutné evidovat všechny úrazy a objasňovat jejich příčiny či okolnosti jejich vzniku.
  • Je zapotřebí vytvářet bezpečné a zdraví nijak neohrožující pracovní prostředí a zajišťovat bezpečné pracovní podmínky.
  • Povinností každého zaměstnavatele je také nepřipustit, aby zaměstnanec vykonával zakázané práce, jejichž náročnost neodpovídá jeho schopnostem nebo jeho zdravotní způsobilosti.
  • Zaměstnavatelé jsou povinni zajistit, aby stroje či veškerá technická zařízení byly pravidelně a taktéž řádně kontrolovány a udržovány, aby byly také revidovány, a to podle průvodní dokumentace výrobce.
  • Povinností každého zaměstnavatele je také organizovat práci a stanovit pracovní postupy, aby byly dodržovány zásady bezpečného chování na pracovišti.
dělníci, bezpečnost práce

Jaké jsou povinnosti zaměstnavatele v rámci BOZP?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..