Co vše dělají agentury práce?jarmoluk / Pixabay

Agentury práce fungují jako prostředníci mezi uchazeči o práci a potenciálními zaměstnavateli. První pohovor uchazečů o zaměstnání se uskutečňuje v prostorách pracovní agentury. Další kroky vám mohou výrazně pomoci při hledání nové práce. Jedná se například o vylepšení vaší prezentace. Dozvíte se, jak svůj projev vylepšit, co vynechat a co naopak vyzdvihnout. Dostanete různé informace o zaměstnavateli i o momentální situaci na pracovním trhu.

Povolení ke zprostředkování zaměstnání je vydáváno agentuře práce Úřadem práce na základě žádosti podané fyzickou nebo právnickou osobou. K udělení povolení plnoletost, bezúhonost a odborná praxe v oboru zprostředkování zaměstnání aspoň 2 roků u osoby s vysokoškolským vzděláním a pět let u osoby se středoškolským vzděláním.

Agentury práce zprostředkovávají zaměstnání vyhledáním zaměstnání pro fyzickou osobu, vyhledáním zaměstnanců pro zaměstnavatele nebo zaměstnáváním fyzických osob za účelem výkonu práce pro uživatele – konkrétně pro jinou fyzickou nebo právnickou osobu, která dohlíží a přiděluje provedení práce.

Spolupráce mezi zaměstnavatelem a agenturou probíhá v několika etapách. Nejprve dochází k předběžným konzultacím, kdy zaměstnavatel stanoví svou zakázku a požadavky k získávání a výběru pracovníků. Následně se vyhledávají uchazeči o zaměstnání – kontrolují se databáze uchazečů, zveřejňují se poptávky v tisku a na internetu apod. Jedná se o nalákání velkého počtu zájemců v krátkém čase. Pokračšováním je osobní konzultace a pak pohovor s nejvhodnějšími kandidáty na místo. To probíhá v agenturní kanceláři.

Pokračuje se různými psychologickými a odbornými testy. Překontrolují se reference z předchozích zaměstnání, pokud byly doloženy. Potencionální zaměstnavatel si vybere pracovníky a setkání zprostředkuje agentura, agentura pak pomáhá s provedením pohovoru. Nakonec dochází k sepsání dohody.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..