Hledání práce s jazykovými znalostmigeralt / Pixabay

Hledáte si práci? Jestliže perfektně ovládáte jeden nebo více jazyků, máte rozhodně větší šanci na získání zajímavých pracovních nabídek. Dnes je v naší zemi možnost spolupracovat s mnohými zahraničními firmami, nebo se požadují výjezdy do zahraniční i od českých firem. Pokud aktivně ovládáte některý ze světových jazyků, pusťte se do vyhledávání inzertních nabídek. Firmy velmi často hledají uchazeče, kteří ovládají aktivně cizí jazyk. Největší zájem je o angličtinu.

Neudělejte chybu a neprezentujte se jako vynikajícího znalce, když vaše úroveň je základní nebo mírně pokročilá. Pokud bude zaměstnavatel požadovat aktivní a perfektní znalost, nespokojí se s jen nějakou částí. Možná si říkáte, že se to během praxe a práce doučíte, ale nikdo se nechce prezentovat na důležitých schůzkách se zaměstnancem s nedostatečnými znalostmi. Můžete umět perfektně mluvit, ale nebudete ovládat psaní, což už může být někde zásadní problém.

O jaké jazyky je největší zájem? Vede zmiňovaná angličtina. Druhým nepožadovanějším jazykem je němčina. Další zájem je také o slovenštinu, francouzštinu, španělštinu. V menší míře je zájem o ruštinu.

Se znalostmi cizích jazyků můžete získat místo nejen v řadě zahraničních firem, ale jde i o běžné profese. Restaurace a hotely nekladou takové požadavky na jazyky, ale musíte se domluvit se zákazníky a poradit jim v případě potřeby. Vyšší znalosti jazyků musí mít recepční hotelů a průvodci. Zájem je také o překladatele z a do různých jazyků. Nejde jenom o překlady dokumentů a firemních dopisů, může jít o práci pro nakladatelství. Nelze zapomenout ani požadavky na učitele a lektory kurzů a na školách. Jestliže jste pobývali nějakou dobu v zahraničí, určitě máte šanci uplatnit své jazykové zkušenosti i v tomto odvětví.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..