Životopisy na sociálních sítíchtrudi1 / Pixabay

Hledáte novou nebo úplně jinou a lepší práci? Při prohledávání možností, kde se ucházet o zaměstnání se nevyhnete rozesílání dobře zformulovaných životopisů s údaji o vaší osobě a dosud nasbírané praxi. Klasické životopisy jistě znáte a na webových stránkách si lze i dohledat aktuální formy životopisů. Podle odhadů se v dohledné době může stát, že nebudou klasické životopisy vůbec potřeba a plně je nahradí profil na sociální síti.

Dokonce se mluví i o možnosti, že si nové pracovní místo seženete jenom díky kontaktu v mobilním telefonu. V praxi prý půjde o to, že se osoby nebudou nadále vyjadřovat ke svému studiu a praxi v nějakém kompletně sestaveném dokumentu, bude stačit poslat odkaz na svůj profil a personalisté si v něm naleznou, co potřebují. Bude to tak, že se vypravíte na pohovor a personalisté  už o vás budou vědět řadu věcí předem. Zajímají se hlavně o vaše řazení do skupin, jak často střídáte zaměstnání a dokonce si procházejí, jak často se zapojujete do diskuzí.

Prezentace na sociálních sítích tedy jednoduše ovlivní názory potencionálních zaměstnavatelů ještě před osobním setkáním. Nejvíce se zde hledají osoby z oboru finančnictví, bankovnictví a manažerské pozice. Zájem je o IT specialisty, programátory, reklamní textaře a projektové nebo produktové manažery. Zatím je profil na sociální síti jistým vodítkem pro firmy a společnosti hledající zaměstnance, ale ne hlavním ukazatelem. Dosud je spíše kladen důraz na zmíněnou praxi a vstupní pohovor. Mohou se tím ale v jistém smyslu roztřídit osoby na nejvíce a nejméně vyhovující.

K náboru na sociálních sítích se zatím nejvíce přiklání výběry v Singapuru a Číně. Zatím určitě nehrozí, že by po vás někdo pátral, když neuvedete přímý odkaz na profil, protože zaměstnavatelé prostě nemají čas na prohledávání a hlavně nalezení té správné osoby.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..