Pracovní smlouva na dobu určitouPeggy_Marco / Pixabay

V dnešní době je práce nedostatek a každý většinou přijme podmínky, které momentálně nabízí zaměstnavatel, i přes menší nevýhody. Jednoduše je lepší mít nějakou jistotu než žádnou. Při získání nového zaměstnávání se setkáte s různými druhy smluv. V současnosti se každý nesetká se smlouvou na dobu neurčitou a zaměstnavatelé začínají preferovat smlouvy s danou omezenou dobou. Následně se dají tyto smlouvy prodlužovat – na další omezenou dobu atd. Zaměstnanci vlastně netuší, kdy nastane den, kdy jejich pracovní poměr skončí úplně.

Pracovní poměr se smlouvu na dobu určitou je určitě výhodný pro zaměstnavatele. I vy můžete těžit výhody a to například díky tomu, že pokud se vám nebude práce líbit, můžete odejít k předem stanovenému datu a najít si něco výhodnějšího podle vašich představ.

Pracovní smlouva by měla mít vymezeno přesné trvání. Tedy přesné datum od do, včetně uvedení dne, měsíce a roku. Jestliže smlouva nic podobného neobsahuje, půjde o pracovní poměr uzavíraný na dobu neurčitou. Pamatujte si, že smlouva na dobu určitou se dá momentálně uzavřít na maximálně tři roky. Ovšem už během trvání smlouvy nebo po skončení její platnosti se mohou zaměstnavatelé rozhodnout, zda vás propustí, uzavřou další smlouvu na dobu určitou nebo vám nabídnou pracovat na neurčito. Je na vás, zda se vám budou jejich nové podmínky vyhovovat. U jednoho zaměstnavatele však jde smlouvu na dobu určitou prodloužit jenom dvakrát, to pro vás znamená maximálně devět let u stávajícího zaměstnavatele. po této době musí přejít na jinou smlouvu.

Může nastat i případ, že smlouva na dobu určitou skončí, zaměstnavatel se nebude mít ke změně a pokud budete dál chodit do práce a bude vám přidělovat nové činnosti, smlouva se tímto překlopí na dobu na neurčito.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..