Životopis v angličtiněJak napsat životopis v angličtině? Pokud si hledáte práci v zahraničí, nebo jen usilujete o získání nové práce u některé z českých firem, která ale vyžaduje komunikaci v angličtině, možná i vy potřebujete poradit, jak napsat životopis v angličtině.

Jak napsat životopis v angličtině?

Pro anglický životopis platí v zásadě stejná pravidla jako pro ten v češtině. I životopis v angličtině musí být především strukturovaný a neměl by tedy přesáhnout dvě strany. Obecně pro životopis v angličtině platí, že jedna strana je dostačující. Pro životopis v angličtině také platí stejná zásada jako pro český životopis. A to že by měl být životopis napsán na míru pro konkrétní pozici, o kterou se ucházíte, tak abyste tam mohli, vyzvednou právě ty znalosti a zkušenosti které se nejvíce hodí pro dané místo.

Vzorový životopis v angličtině

Vzorový životopis v angličtině

Co by neměl obsahovat životopis v angličtině

Anglický životopis by určitě neměl obsahovat specifické české reálie, které cizinci nemusí pochopit nebo si je dokonce mohou špatně vyložit. Životopis v angličtině by tedy rozhodně měl obsahovat jen vaše nejvyšší dosažené vzdělání a určitě se při psaní nepouštějte do popisu toho, kam jste chodili na základní školu.

V zahraničí a především v anglicky mluvících zemích také kladou mnohem větší důraz na vaši profesní praxi (working expirience). Váš životopis by tedy měl obsahovat především popis vašich znalostí a schopností (skills).

V zahraničí si také mnohem více potrpí na reference. Něco, co je v česku zatím nepříliš časté, se tam bere jako základ. U každé pracovní zkušenosti nebo alespoň u těch nejvýznamnějších by měl váš životopis v angličtině obsahovat nějakou kontaktní osobu, na kterou se váš potenciální zaměstnavatel může obrátit. Dříve než tam ale uvedete nějaké jméno tak si nezapomeňte ověřit, že dotyčná osoba je ochotná vám poskytnout reference a že je schopná komunikovat v angličtině. Jinak by vám taková reference v životopise nebyla moc platná

Na co si dát pozor u životopisu v angličtině

Pokud píšete životopis v angličtině, musíte si především dát pozor nato, aby byl životopis napsán perfektně anglicky. Není nic horšího, když se ucházíte o práci v zahraničí, kde se předpokládá velmi dobrá znalost angličtiny, pokud pošlete životopis, který je sepsaný jen chatrnou školní angličtinou, nebo obsahuje velké množství gramatických chyb. Takový životopis v angličtině vám novou práci nezajistí. Rozhodně vám doporučujeme, abyste si životopis před odesláním nechali od někoho zkontrolovat.

Pokud budete posílat životopis v angličtině v klasické, papírové podobě, určitě se nezapomeňte podepsat. Vlastnoruční podpis je něco, co dodá vašemu životopisu tu správnou formu.

Pokud si nejste jisti jak správně napsat životopis v angličtině, podívejte se na vzor pro životopis v angličtině, který vám určitě pomůže s vytvořením správného životopisu.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..