Práce a brigády v zahraničíTanteTati / Pixabay

Hledání práce není vůbec snadné, a tak se spousta lidí snaží najít třeba výhodnou brigádu v zahraničí. Mnoho zemí, hlavně v rámci EU, jsou připraveny na brigádníky z různých zemí, včetně České republiky. Brigády v zahraničí lákají hlavně pro možnost si vydělat víc než v českých firmách. Populární jsou brigády u studentů, ale také spousta již nestudujících se zajímá o možnosti přivýdělku na krátký nebo delší čas.

Chcete vycestovat za prací do zahraničí?

Jestliže se vypravíte do zahraniční na několik měsíců či roků, je třeba myslet na to, že budete potřebovat v místě práce bydlení a jídlo. Na cesty do zahraničí se pojistěte a pokud očekáváte, že budete pracovat za hranicemi delší čas, odhlaste se od zdravotního pojištění z důvodu dlouhodobého pobytu v zahraničí. Pokud už budete vědět předem, jaká bude vaše výplata, počítejte s tím, že na bydlení padne asi čtvrtina výdělku. Něco spotřebujete na jídlo a na další osobní potřeby.

Sezónní práce

Pochopitelně se lépe shánějí sezónní práce, ale na druhou stranu je o ně obrovský zájem, proto se vyplatí se po podobných činnostech porozhlédnout s dostatečným předstihem. Nejlépe pochodíte, když vám někdo ze známých poreferuje, doporučí či rovnou sežene práci tam, kde se mu to již osvědčilo. Nebudete zbytečně prožívat stres a budete aspoň trochu vědět, do čeho jdete. Jestliže se budete poohlížet po práci v zahraničí, můžete se spolehnout na činnosti agentury. Vybírejte si však jen solidní firmy. Za zprostředkování práce po vás nesmí chtít agentura žádný poplatek – ty si vybírají od zaměstnavatelů a firem, kterým hledají nové brigádníky a zaměstnance. Na internetu si můžete vyhledat seznat povolených agentur od ministerstva práce a sociálních věcí.

Vyhledávání zaměstnání na sezónu je snadné také díky databázi evropských vyhledávačů EURES, kde najdete skutečně mnoho míst – stačí zadat vhodná spojení – tedy práci, která vás nejvíce zajímá.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..