Co nepsat do životopisuCo nepsat do životopisu

Sierra_Graphic / Pixabay

Ztratili jste dosavadní práci a nyní vás čeká zdlouhavé hledání jiné? Věřte, že základním kamenem k úspěšnému přijetí je i životopis, který potencionálního zaměstnavatele jako první informuje o vaší osobě, dosaženém vzdělání a praxi. Vytvoření životopisu rozhodně nepodceňujte a věnujte u náležitou péči, abyste se mohli ucházet o práci, která vás baví s při výběrovém řízení zaujali a uspěli.

I životopis má jistá pravidla, kterými je se dobré řídit. Pokud si nevíte rady, použijte online životopis, kde najdete vhodný formulář a cenné rady. Je dobré vědět, kterým informacím byste se měli vyvarovat. Zde uvádíme několik tipů na fakta, která se zrovna moc nehodí do životopisu:

Dejte si záležet na výběru fotky, přiložte pasovou nebo na občanský průkaz, ale vyvarujte se uměleckým fotkám, nebo snímkům z vaší dovolené, se zvířaty, dětmi apod. Příliš osobní fotografie zaměstnavatele nezajímají.

Vyvarujte se lhaní a výmyslům z vaší praxe a vzdělání. Určitě se na to dříve nebo později přijde a vy budete mít z ostudy ušitý kabát.

Nezmiňujte se, že jste absolvovali základní školu, protože to je v současné sobě běžná věc a nemusí se zdůrazňovat.

Nevypisujte brigády, které nesouvisí s vaší profesí, nebo s daným místem, o které se ucházíte. Uvádějte absolvované kurzy, které vám mohou k získání místa pomoci.

Nenechte životopis odejít s pravopisnými a gramatickými chybami. Pokud si nejste češtinou moc jisti, požádejte o kontrolu známé, nebo se spolehněte na počítačové programy, které vám základní hrubky a překlepy spolehlivě označí a vy je můžete opravit včas.

Vyjadřujte se jasně a věcně a neudělejte si s životopisu povídku nebo dlouhý román. Nikoho podrobnosti vašeho života a povinnosti v domácnosti nezajímají.

Zmiňte vaše reference a určitě to nemaskujte slovy „na vyžádání“.

Dejte si záležet na grafické úpravě, ale zase to moc nepřežeňte.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..